26.04.2018 | 16:19

Життя кожної людини наповнене низкою злетів і падінь, через які вона отримує новий досвід. Дуже часто період зниження життєвої активності спостерігається у людей, які втратили роботу і звертаються по допомогу до служби зайнятості. І саме в цей час головним завданням фахівця центру зайнятості є формування довірливих відносин та доброзичливої атмосфери під час спілкування, при цьому важлива кожна деталь взаємовідносин, інтонація, вираз обличчя, відчуття розуміння і справедливості. Часто саме від порад і підтримки особистого консультанта залежить настрій і впевненість безробітного в своїх силах, відновлення сили духу. А вже якщо особа будь за що бажає працювати, то тут вже час до моменту працевлаштування рахується по секундах.

Така взаємодія знайшла своє відображення у спільному проекті Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості України та Програми розвитку ООН в Україні «Профілювання та кейс-менеджмент в сфері зайнятості населення», який передбачає залучення реальної підтримки і надання допомоги безробітним, які відносяться до вразливих на ринку праці груп населення, з боку не лише особистого консультанта з працевлаштування, а й з боку роботодавців та соціальних партнерів. Показовою у застосуванні такого підходу до працевлаштування є історія Петра Вшивкова, котрий звернувся до центру зайнятості після багаторічної праці. На прийомі Петро розповів про себе та свою професійну діяльність. «Я мав на меті хоч десь трохи попрацювати до настання пенсійного віку, так це не дивина, що роботодавці надають перевагу молодим працівникам», - повідомив Петро. Особистий консультант Вознесенського МРЦЗ Ольга Комиш в ході спілкування з безробітним зрозуміла, що людина зневірена і відчуває себе не потрібним на ринку праці у своєму віці, проте не боїться роботи. Петру було запропоновано укласти договір про соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту. Наступним кроком в алгоритмі дій кейс-менеджменту стало розробка індивідуального плану спільно з безробітним, після чого оцінивши потреби та вивчивши проблеми в працевлаштуванні, Ольга Комиш обрала декілька роботодавців, які мали підходящі вакансії для Петра. Поспілкувавшись з ними, надала особисту характеристику потенційного працівника та повідомила про головні перепони, які заважають безробітному при працевлаштуванні.

Одним з роботодавців, які зацікавились потенційним робітником виявилось Державне підприємство «Вознесенське лісове господарство». Після співбесіди керівник підприємства запропонував Петру посаду «спостерігач пожежний», яка і стала для нього новим робочим місцем. Отож Вознесенський МРЦЗ бажає йому нових звершень у праці!

 

Вознесенський МРЦЗ