оп
08.02.2019 | 12:16

Миколаївщина входить до п’ятірки лідерів серед регіонів України за динамікою росту рівня зайнятості населення. Цей показник по області в минулому році становив 58,3%, що на 1,2% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько в п’ятницю, 8 лютого, під час своєї прес-конференції.

«Ситуація на ринку праці має не значну, але все ж таки позитивну динаміку, до 50% клієнтів служби зайнятості працевлаштовуються ще до набуття статусу безробітного. З тими, хто не може відразу знайти собі підходящу роботу, відтепер працюють кар’єрні радники, які визначають причини безробіття кожної окремої людини індивідуально і надають їм відповідні послуги і рекомендації з метою подальшого працевлаштування», – зазначив керівник ОЦЗ.

Серед пріоритетів у роботі обласної служби зайнятості у 2019 році було названо надання рекрутерських послуг, підтримка малого і середнього бізнесу, особливо на селі, результативне представництво в об’єднаних територіальних громадах, оперативне реагування на процеси сезонної трудової міграції і більш активне впровадження навчання з елементами дуальної освіти.

«В результаті реорганізації на сьогоднішній день в області створено 20 філій Миколаївського ОЦЗ і один міський центр зайнятості в Миколаєві. Функції господарсько-фінансової діяльності передано на рівень обласного центру зайнятості – філії переорієнтовано на надання соціальних послуг. Якщо раніше 59 %  працівників були задіяні безпосередньо в наданні послуг, то тепер – це 75%. Тому наша задача аналізувати потреби ринку праці і надавати якісні соціальні послуги», – пояснив Дмитро Оборонько.

За його словами, роботодавцям вже сьогодні бракує кваліфікованих фахівців з робочими спеціальностями, а через років 10-15, якщо не змінити ситуацію і не почати їх готувати паралельно зі спеціалістами так званих «професій майбутнього» (фахівців з крипто валюти, біоенергетиків), це може призвести до негативних явищ.

Як приклад відродження промисловості на Миколаївщині директор ОЦЗ назвав завод «Океан», який вже погасив борги із заробітної плати і сьогодні активно набирає електрогазозварників, складальників металевих корпусів, слюсарів та інших, пропонуючи достойний заробіток.

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ