10.08.2018 | 14:40

На ринку праці Миколаївщини дефіцит «робочих рук», працедавцям  потрібні кваліфіковані електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, будівельники, складальники металевих корпусів та інші. Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості під час прес-туру на Миколаївську верф Смарт Мерітайм Груп («SmartMaritimeGroup»).

«З початку року роботодавці заявили до служби зайнятості майже 23 тисячі вакансій по області, з них понад 70% – це робочі місця для фахівців, які мають робітничі професії. Сьогодні спостерігається тенденція поступового відновлення промисловості, в тому числі й суднобудівної галузі, на підприємствах з’являються замовлення, а відповідно і робочі місця для тих, хто вміє працювати з інструментом. Наприклад, лише Миколаївська верф СМГ подала до служби зайнятості за останні півтора року 82 вакансіїв зв'язку з істотним збільшенням обсягів робіт», – зазначив Дмитро Оборонько.

За його словами, служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання або перенавчання безробітних за професіями і спеціальностями, затребуваними на ринку праці. «Цього року для підприємстваСмартМерітайм Груп ми навчали безробітного за сучасною методикою дуальної освіти,– це коли людина набуває одночасно теоретичних знань і практичних навичок, потім цей фахівець був працевлаштований на завод», – підкреслив директор обласного центру зайнятості.

Під час екскурсії по підприємству генеральний директор СМГ Василь Федін розповів, що СМГ має контракт з голландською компанією VEKA Shipbuilding WT B.V, згідно з яким СМГ виготовить два корпуситанкерів-хімовозів, пофарбує, проведе монтаж загальносуднових систем трубопроводів, а також палубного оснащення. Один з танкерів, хімовоз «Nebraska», будують саме на Миколаївській верфі СМГ (територія колишнього Чорноморського суднобудівного заводу) і для цього підприємству необхідні кваліфіковані кадри.

«Укомплектувати кваліфікованими фахівцями всі вакансії мріє кожне підприємство, але ми до цього докладаємо особливих зусиль. Ми не просто набираємо персонал, в цьому році ми почали навчання зварників і складальників, з минулого року істотно збільшили заробітну плату високо розрядним робітникам, до 26 тисяч гривень на місяць. Наша компанія – серйозний і відповідальний роботодавець і ми на ринку суднобудування маємо хорошу репутацію», – підкреслив Василь Федін.

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ