26.07.2017 | 14:58

Миколаївська обласна служба зайнятості буде брати активну участь в двох міжнародних проектах – Українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП) та в проекті «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)». Це стало можливим завдяки підписанню угоди про співробітництво між Миколаївським обласним центром зайнятості та Благодійним фондом «ЛАСКА», який є партнером цих проектів в Миколаївській області. Угоду підписали директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько та голова правління Благодійного фонду «ЛАСКА» Любов Варюхіна в рамках інформаційного заходу «Можливості Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Гендерний компонент». Захід був проведений для фахівців служби зайнятості, які безпосередньо працюють із незайнятим населенням та роботодавцями.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), який реалізовується в Україні за фінансової підтримки Уряду Канади та MEDA (Менонітської Асоціації Економічного Розвитку). Його мета – посилення можливостей дрібних сільгоспвиробників, малих та середніх фермерів, виробників плодоовочевої продукції, підвищення рівня ведення господарства, рівня стабільності та конкурентоспроможності.

Проект «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE) – це новий п`ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку у сфері розбудови місцевого самоврядування, який планує надати комплексну допомогу українським об’єднаним громадам.

За словами Дмитра Оборонька, Миколаївська обласна служба зайнятості налаштована на підтримку всіх ініціатив, які спрямовані на покращення рівня життя громадян та розвитку підприємництва. «Ми зацікавлені в співпраці з міжнародними організаціями. Адже відкриття нових можливостей для бізнесу – це перспектива створення нових робочих місць, вдосконалення вмінь та навичок працівників сільгосппідприємств, фермерських господарств», – зазначив керівник ОЦЗ.

В рамках проекту пропонується проведення навчальних семінарів та тренінгів для безробітних осіб, роботодавців, в тому числі й з виїздом до об’єднаних територіальних громад, за наступними темами:

- Можливості, які надає Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва;

- Бізнес-калькулятор для розрахунку ефективності ведення сільськогосподарського бізнесу та домашнього господарства;

- Бізнес-планування;

- Ефективні комунікації;

- Інші, яку будуть доцільними.

Участь в Українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва дозволить всім зацікавленим особам безкоштовно пройти навчання та отримати консультації у найкращих агрономів і бізнес-тренерів України та Ізраїлю; одержати знижки в рамках Програми електронних ваучерів на придбання послуг та товарів, необхідних для ведення бізнесу; отримати доступ до сервісів з прогнозування захворювання рослин та погодних умов зі знижкою та інше.