02.06.2016 | 14:45

Про надання послуг Миколаївською обласною службою зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції у 2015 році та січні-травні 2016 року, доповів в.о.директора Миколаївської ОСЗ Дмитро Оборонько під час розширеної наради з представниками військових частин, яка відбулася 31 травня 2016 року при Миколаївській ОДА за участі голови ОДА Вадима Мерікова та міського голови Олександра Сєнкевича.

Оформлення статусу учасника бойових дій, пільги та оздоровлення дітей, матеріальна допомога, видача земельних ділянок, навчання і працевлаштування - ці та багато інших питань обговорили під час наради.

За словами координатора Центру допомоги, учасникам АТО і демобілізованим Ольги Малярчук, в області заплановано створити мобільну групу, до якої увійдуть фахівці з різних напрямків і зможуть відвідувати військові частини з метою консультування та інформованості військовослужбовців з проблемних питань, нововведення в законодавстві, прав учасників бойових дій та їх сімей.

З метою забезпечення виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» від 18.03.2015 №150 Миколаївською обласною службою зайнятості з 01.04.2015 впроваджено в роботу заходи щодо забезпечення соціального захисту та сприяння у працевлаштуванні учасникам антитерористичної операції: розроблено план спільних дій з обласним військовим комісаріатом; в кожному центрі зайнятості визначено відповідальну особу щодо надання соціальних послуг учасникам АТО та виділено окреме місце для розміщення інформаційно-роз’яснювальних матеріалів щодо послуг служби зайнятості, у т.ч. «Довідник демобілізованого учасника антитерористичної операції» Миколаївської обласної державної адміністрації, інформація про центри психологічної допомоги, громадські організації демобілізованих учасників АТО; забезпечено роботу «гарячої» телефонної лінії для надання роз’яснень з питань реєстрації в службі зайнятості та отримання соціальних послуг; забезпечено надання юридичної допомоги та подальший індивідуальний супровід; налагоджена тісна співпраця з першим та другим Миколаївськими місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо надання консультацій юридичного характеру.

Крім цього, в щотижневому режимі було запроваджено проведення «Дня учасника АТО», в рамках якого налагоджена та постійно ведеться робота щодо організації партнерських зустрічей зацікавлених сторін, постійний обмін інформацією й досвідом роботи між учасниками АТО, тісна співпраця з громадськими та волонтерськими організаціями, центрами психологічної допомоги, органами виконавчої влади.

Протягом січня-травня 2016 року послугами служби зайнятості Миколаївської області скористалися майже 1400 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Статус безробітного мали 1330 військовослужбовців. Право на отримання допомоги по безробіттю було у 1209 військовослужбовців. Працевлаштовано 175 демобілізованих учасників АТО, у т.ч. 14 шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Проходили професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації 68 військовослужбовців, брав участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 71 учасник АТО. Профорієнтаційними послугами скористалися майже 1350 демобілізованих.

Тільки загальне об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін допоможе демобілізованим учасникам АТО адаптуватись до цивільного життя, зорієнтуватись на сучасному ринку праці та знайти своє місце у трудових колективах регіону.