23.10.2019 | 15:40

Однією з характеристик сучасних соціально-економічних умов є жорстока конкуренція на ринку праці. Високими стали вимоги, що пред’являються до претендентів на ту чи іншу посаду. Але разом з цим шукачі роботи теж збільшили перелік побажань до майбутньої професії.

Саме молодь вирізняється довготривалою працездатністю, схильністю до розвитку та творчим підходом до професійної діяльності, сприйнятливістю інноваційних змін та високим рівнем мобільності. Зайнятість для молодих людей – це не тільки джерело доходу, але й умова професійної самореалізації та соціальної інтегрованості.

«Робота з молоддю, а саме мотивація до трудової активності – один з пріоритетних напрямків роботи державної служби зайнятості. Сьогодні для успішного працевлаштування даної категорії клієнтів впроваджуються нові форми роботи, інноваційні проєкти, вдосконалюються Е-сервіси», - зазначив Дмитро Оборонько, директор обласного центру зайнятості.

Кожен третій безробітний, який перебуває на обліку в Миколаївській обласній службі зайнятості, – молода людина віком до 35 років. Саме, молоде покоління в процесі пошуку роботи  стикається з перепонами, які притаманні саме цій віковій категорії – соціальна незрілість, відсутність трудового досвіду та професійних навичок тощо.

Всього на обліку в регіоні перебуває більше 11 тисяч осіб віком до 35 років. Серед них 37,4 % – службовці, 43,5 %  мають робітничі професії, 19,1 %  – особи без професії або такі, що працювали на місцях, які не потребують спеціальної підготовки. 

Враховуючи достатньо високий рівень (35%) молодіжного безробіття, Миколаївською обласною службою зайнятості нещодавно проводилось соціологічне опитування серед осіб даної категорії.

Ключові задачі дослідження – вивчення основних проблемних питань безробітної молоді з метою пошуку шляхів ефективного надання послуг, скорочення терміну перебування на обліку та ефективності впровадження серед клієнтів новітніх форм роботи служби зайнятості.

Аналізуючи актуальні професії на ринку праці регіону слід зазначити ті, які є у більшості респондентів, - це бухгалтер, продавець, електрогазозварник, водій, кухар, перукар.

В опитуванні взяли участь 886 осіб віком до 35 років, які перебувають на обліку в Миколаївській службі зайнятості. Пропонуємо ознайомитись з його результатами.

Т.Дікусар, провідний фахівець з профорієнтації відділу організації профорієнтації ОЦЗ