17.01.2022 | 14:17

Якщо ви не можете знайти роботу за фахом, не маєте відповідної освіти, кваліфікації, або мрієте здобути нову професію – в цьому вам допоможе  служба зайнятості.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується державною службою зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з урахуванням потреби роботодавців, перспектив розвитку регіону, в тому числі для зайняття підприємницькою діяльністю.

 

Чи зберігається виплата допомоги по безробіттю під час навчання?

За безробітним, який проходить професійне навчання, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені відповідно до законодавства.

Професійне навчання здійснюється за такими формами:

  • первинна професійна підготовка робітників;
  • перепідготовка робітників;
  • підвищення кваліфікації робітників і фахівців;  
  •  стажування на підприємствах, в організаціях та установах;
  • індивідуальна форма навчання осіб безпосередньо на виробництві.

Професійне навчання може бути організовано за дуальною та дистанційною формами.

Служба зайнятості разом з роботодавцем  визначить заклади освіти, в яких буде проводитись навчання за необхідними професіями чи за напрямами підвищення кваліфікації. При потребі організовується презентація закладу освіти, визначаються місця проведення виробничої практики, при цьому пріоритетними є робочі місця на підприємствах, де в подальшому будуть працевлаштовані безробітні. Навчальні плани та програми, за якими навчаються безробітні, обов’язково враховують вимоги роботодавця, зміни у виробництві, нові технології.

 

Де зареєстровані безробітні Миколаївщини можуть пройти навчання?

Для якісного забезпечення професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних службою зайнятості проводиться відбір професійно-технічних та вищих закладів освіти, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання,  які надають платні освітні послуги з організації професійного навчання зареєстрованих безробітних. До уваги береться вартість навчання та проживання, матеріально-технічне, навчально-методичне та кадрове забезпечення, місце розташування закладу освіти.

У разі, якщо не має можливостей навчити безробітних під замовлення роботодавців у нашому регіоні, професійне навчання організовується за межами області.

Для професійного навчання претендентів на вакансії створено центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Такі заклади  освіти оперативно задовольняють потребу у кваліфікованих працівниках за професіями, що є актуальними на ринку праці.

Для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці державна служба зайнятості видає ваучери на навчання шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності

З метою забезпечення соціального захисту громадян, підвищення їх конкурентоспроможності та мобільності на ринку праці, служба зайнятості здійснює організацію процесу підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

 

За детальною інформацією звертайтеся в Миколаївський обласний центр зайнятості за телефоном гарячої лінії (0512)37-24-86.