29.04.2021 | 17:00

Передостанній тиждень квітня для молоді Миколаївщини видався насиченим, цікавим та наповненим корисними зустрічами. 19-23 квітня відбувався Тиждень кар’єри 2021 «Могилянський ProfiStart», організованого й з Чорноморським Національним університетом імені Петра Могили. Фахівці Миколаївської служби зайнятості не залишилися осторонь події та прийняли активну участь в заходах Тижня кар’єри.

В перший день, після відкриття заходу  відбулася панельна дискусія з питань побудови кар’єри за участю представників Міністерства закордонних справ в Україні, Секретаріату Комітету з питань інтеграції України до ЄС, Миколаївської міської ради, керівників компаній. Від обласної служби зайнятості виступила Людмила Алпєєва – заступник директора Миколаївського ОЦЗ, яка охарактеризувала сучасний ринок праці в умовах карантину, ознайомила з прогнозом затребуваних на локальному ринку Миколаївщини фахівців та окреслила проблемні питання зайнятості молоді.

  Окремо було зазначено, що в  умовах карантину особливого значення набуває розвиток особистісних якостей людини, які необхідні для успішного працевлаштування, тому службою зайнятості популяризуються насамперед  онлайн сервіси служби зайнятості: сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості», Інтернет-платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, розробки Миколаївського обласного центру зайнятості - електронний каталог «Кластер професій»,  віртуальний клуб  «ПСИХОЛОГіЯ» та багато інших.  Окрім цього, на сьогодні діють  спільні проєкти з університетом: «Професійний вимір» - навчання студентів-волонтерів профорієнтаційній роботі,  «Школа волонтерів - профорієнтологів», курс  «Основи кар’єрного консультування».

В наступних локаціях Тижня кар’єри зі студентами зустрічались психологи відділу організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ. На тренінгах  з написання резюме (Наталя Фоменко) та проходження співбесіди (Наталія Русанова) учасники дізнавалися як підготуватися до зустрічі з роботодавцем, яке резюме будуть читати HR-менеджери, як вести себе на співбесіді тощо. Учасники тренінгів, яких налічувалось більше ста, були активними співрозмовниками, задавали численні запитання, обговорювали різні «незручні» ситуації зі свого досвіду, радились як уникати помилок при створенні професійного портфоліо.   

Також в програмі «Могилянський ProfiStart» були презентації провідних компаній, Ярмарок вакансій, зустрічі-мотиватори з успішними випускниками університету, майстер-класи «Фріланс: 5 кроків до успіху», «Від ідеї до Стартапу», «Міжнародні програми: можливості та перспективи» та інші.

Віримо, що вся інформація, поради, рекомендації від експертів Тижня кар’єри стануть в найближчий час в нагоді студентам-випускникам, вони реалізують набуті знання для успішної професійної кар’єри.