15.02.2024 | 13:29

Створення безбар’єрного українського простору сьогодні більше, ніж просто ідея. Це велика Національна стратегія, що поступово реалізується з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської та спирається у такі засади, як: пристосування українських міст до потреб людей з інвалідністю, адаптація ветеранів війни до цивільного життя, підтримка переселенців та створення умов, за яких молодь обиратиме майбутнє в Україні. Це про створення фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної, громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності, що так потрібна Україні.

Саме про це в Тернопільському обласному центрі зайнятості говорили сьогодні  Перша леді України Олена Зеленська,  Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, заступник Міністра економіки Тетяна Бережна та директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк .

«Раді і вдячні нагоді особисто зустрітися з Оленою Зеленською, презентувати той простір безбар’єрності, який вже маємо в службі зайнятості  та ознайомити з тими послугами, які тут і зараз можемо надавати нашим клієнтам», - зазначила  Юлія Жовтяк.

На важливості створення безбар’єрності та забезпечення інклюзивності наголосила і Юлія Свириденко. «Це питання нашої соціальної відповідальності як суспільства. Наші військові підтримали країну у найскладніший для неї момент. І тепер наша черга створити умови, аби вони могли почуватися у цивільному житті комфортно. Разом, спільними зусиллями ми маємо  будувати країну без бар’єрів. Економіку без бар’єрів, щоби після перемоги жити у новій країні – інклюзивній й відкритій»,  – сказала Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Зауважимо, що служба зайнятості наразі реалізує комплекс програм для вирішення проблем структурного безробіття. Особливо увага - особам з інвалідністю та ветеранам. Крім працевлаштування, служба зайнятості пропонує: професійне навчання та навчання за ваучером; можливість долучитися до урядових грантових програм «Власна справа»«Грант для ветеранів та їх подружжя», проєкту «Армія відновлення» та ряду компенсаційних програм для роботодавців.