04.12.2019 | 13:50

Інвалідність — соціальне явище, уникнути якого не може жодне суспільство. І кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів і можливостей формує соціальну й економічну політику у сфері захисту інвалідів.

В рамках проведення декади зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО/ООС у районних філіях Миколаївського обласного центру зайнятості, а саме у Арбузинській, Братській, Миколаївській та у Первомайській відбулись засідання круглих столів на тему: «Надання соціальної допомоги особам з інвалідністю» за участі органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, соціальних партнерів та роботодавців з метою конструктивного обговорення шляхів взаємодії щодо професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю.

На сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів. Практика засвідчує, що підвищити ефективність соціального захисту інвалідів та рівень їхньої зайнятості можна лише за умови тісної співпраці всіх зацікавлених сторін – роботодавців, управлінь соціального захисту населення, служби зайнятості, фонду соціального захисту інвалідів та громадських організацій.

В ході проведення заходу фахівці філій розповіли, що робота служби зайнятості спрямована на те, щоб всіляко сприяти працевлаштуванню людей з інвалідністю та учасників АТО шляхом надання адресних соціальних послуг. В першу чергу це, звичайно, сприяння працевлаштуванню, орієнтація на самозайнятість, у разі потреби – організація курсів професійного навчання, а також психологічна підтримка у вигляді тренінгів та семінарів. Всі ці методи направлені на те, щоб вони розкрились як особистість, відчули себе самодостатньою та повноцінною частинкою соціуму. Також присутнім було нагадано про можливість стажування безпосередньо на робочому місці та можливість отримання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих на новостворені робочі місця даної категорії безробітних.

Представники управлінь соціального захисту ознайомили присутніх з програмами соціального захисту осіб з інвалідністю та учасників АТО, які передбачають посилення соціального захисту даної категорії населення, покращення їх умов проживання, соціальної, медичної та професійної реабілітації, інтеграції в життя суспільства. Було зазначено, що окремою проблемою соціального захисту осіб з інвалідністю є створення доступного середовища (пандусів і спеціальних підйомників для інвалідів).

Незмінною залишається головна мета – робити все можливе, щоб особи даної категорії могли знайти собі роботу, яка відповідає їх здібностям та фізичним можливостям.

За результатами обговорення було прийнято рекомендації та розроблено шляхи їх реалізації.