22.08.2019 | 11:15

21 серпня 2019 року в залі засідань Новобузької районної ради під час профорієнтаційного заходу для осіб із обмеженими фізичними можливостями «Крок на зустріч і разом», який організувала Новобузька районна філія ОЦЗ, мова йшла про адресну допомогу особам з інвалідністю.

В заході взяли участь виконувач функцій і повноважень голови Новобузької районної державної адміністрації Наталія Завальнюк, начальник управління соціального захисту Олена Смульська та начальника відділу кадрів міжрайонного управління водного господарства Валентина Іщенко та 20 осіб із обмеженими фізичним можливостями – клієнти Новобузької районної філії та їх кар’єрні радники.

Відкриваючи захід, директор Новобузької районної філії Тетяна Бабич повідомила про те, що завдяки співпраці з роботодавцями з початку року 9 осіб із обмеженими фізичними можливостями були працевлаштовані, 5 із них – після проходження підвищення кваліфікації».

«Інститут кар’єрного радника – це широкий спектр можливостей індивідуального, адресного підходу, саме цього і потребує особа із обмеженими фізичними можливостями», - констатувала заступник директора районної філії ОЦЗ Тетяна Іщенко, ознайомивши присутніх з  Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, умовами призначення матеріальних виплат та інноваційними послугами служби зайнятості.

Яскравою родзинкою заходу був виступ випускниці „Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю“ (Київська обл., с. Лютіж) Оксани  Місюкової. «Звернулась до центру зайнятості в пошуках роботи і зрозуміла – професії немає, роботу знайти буде важко. Переглянувши відео–ролик про реабілітаційний центр, пройшовши профдіагностичне тестування я прийняла рішення – отримати професію перукаря. В результаті в реабілітаційному центрі я отримала і професію, і знайшла свою долю – побудувала сім’ю. Зараз у мене є сім’я, троє дітей і – робота», – з вдячністю резюмувала Оксана.

Начальник УСЗН Олена Смульська проінформувала про дотримання норм Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», а підтвердженням цьому навела приклад Міжрайонного управління водного господарства, в якому сьогодні працює 5 осіб з обмеженими фізичними можливостями, як за робітничими професіями, так і фахівці з вищою освітою.

«Головне – прийняти рішення, в якому напрямку рухатись до працевлаштування , зробити крок назустріч, а соціальні служби допоможуть і підтримають», - резюмувала директор районної філії Тетяна Бабич.

Також присутні ознайомились із державними реабілітаційними установами Центрами комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, які надають послуги з професійної реабілітації особам з інвалідністю, переліком професій, які можна отримати в таких центрах як „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Галичина“ (м.Львів), „Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю“ (Київська обл.., с. Лютіж), Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Донбас“ (Донецька обл., м. Краматорськ), Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Поділля“ (м. Вінниця).

С.Помінчук, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузької районної філії ОЦЗ