12.10.2021 | 10:59

12 жовтня 2021 року Миколаївський  обласний центр зайнятості  взяв участь в онлайн дискусії «Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство: Як ратифікація Стамбульської конвенції посилить запобігання і протидію різним видам гендерно зумовленого насильства в Україні?», організованого    громадською організацією  «Ла Страда-Україна» у співпраці з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики.

 Онлайн  зустріч проходила в рамках проєкту «Подолання насильства щодо жінок в Україні через підвищення обізнаності про Стамбульську конвенцію та гендерно зумовлене насильство», який реалізується за підтримки проєкту Ради Європи « Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні».  

Участь в дискусії взяли  більше 100  представників депутатського корпусу, місцевих органів влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, академічної спільноти та громадських організацій з різних  регіонів України.

 Дискусія  була спрямована на обговорення сфери дії Стамбульської Конвенції, підвищення  обізнаності  про домашнє насильство, його види і  протидію даному явищу.

Довідково: В Україні щороку фіксується понад 100 тис. звернень за фактами насильства в сім’ї, з яких 90% надходить від жінок. Особливо вразливими до проявів насильства є родини, які перебувають у складних життєвих обставинах через низку проблем: безробіття, вживання психоактивних речовин, соціально небезпечні захворювання тощо. Причини та витоки насильства у кожному окремому випадку є різними і потребуть вивчення, оцінки ситуації та визначення видів необхідної допомоги.