Вчитель – безумовно складна, але разом з тим дуже цікава професія. А ще, саме вчителі за будь-яких умов залишаються затребуваними спеціалістами протягом не те що десятків, а навіть сотень років.

Професія вчитель – одна з найбільш актуальних професій в Миколаєві та області.  Учитель – це унікальна професія, поза часом, модою і географії. Будучи однією з найдавніших, вона залишається затребуваною і донині. Як і все на світі, вона зазнає змін. Якщо раніше це поняття викликало лише одну асоціацію: школа, то сьогодні рамки професії розширені. Вчителі передають нам знання в вузах, курсах, вчать різним бізнес наукам як бізнес-тренери, а також в умовах карантину, це ще і онлайн навчання.

Вчитель вважається однією з найдавніших професій. Перші навчальні заклади з’явилися в країнах Стародавнього Сходу (Китай, Індія, Вавілон, Ассирія) ще в IV–V тисячолітті до н. е.

У Стародавній Греції педагогами називали рабів, догляду яких в афінських родинах доручався догляд за  хлопчиками з семирічного віку. На педагога покладали обов’язки з охорони вихованця від фізичних та моральних небезпек, а до вступу хлопчика в школу  було елементарне навчання грамоті.

У Київській Русі після прийняття християнства в 988 році князь Володимир заснував у Києві школу для дітей вищих верств української громади. Запис у літописі від 988 року свідчить, що Володимир почав “брати у знатних людей чад та віддавати на навчання княже”. Поняття “школа” увійшла у застосування лише у ХІV столітті, тому стосовно навчального закладу Володимира це слово вживається умовно.

Термін “школа” походить від грецького слова “сколе”, що означає ніяк не роботу, а дозвілля.

Школи грамоти Київської Русі відкривали при церквах і утримували за рахунок світських осіб. У них навчали дітей бояр, купців, лихварів, заможних ремісників. Вчителями були переважно священнослужителі.

Онука Ярослава Мудрого Анна Всеволодівна відкрила при Андріївському монастирі в 1086 році вперше в Європі жіноче училище для виховання жінок з благородних сімей.

Найбільша кількість учнів у Бразилії, де в середньому припадає 32 учня на одного вчителя, в той час як в Португалії ― всього сім.

Середній вік вчителів варіює наступним чином: максимум в Італії (48,9 років), Естонії (47,9 років), Болгарії (47,4 років), а вчителі більш молодого віку викладають у школах Малайзії (38,9), Абу-Дабі (38,7) і Сінгапуру (36). Міжнародні дані стверджують, що 68 % учителів – це жінки, а середній вік учителя – 48 років.

Протягом 2020 року вакансій за направленням педагогіка було майже 800, в І кварталі поточного  - 80. 

Заробітна плата на Миколаївщині за професією вчителя складає від 6000 до майже 8100 грн.

Професійне навчання.

Отримати професію вчителя можна в Миколаївському національному університеті ім.В.О.Сухомлинського та комунальному закладі передвищої освіти «Новобузький фаховий педагогічний коледж» Миколаївської обласної ради.

Скористайтесь інтерактивною картою навчальних закладів Миколаївської області за посиланням:

https://www.google.com/maps/d/u/1/edit?mid=1yqgnmt8fL4aaFkTTntQaSU3-n960...