23.06.2020 | 17:25

Із 60 млн. грн. допомоги по частковому безробіттю, які виділені для Миколаївського регіону, заявлено 15,1 млн. грн., з них 3,7 млн. грн. – для фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників (641 ФОП).

Про це сьогодні, 23 червня, під час рrofi talk «Підтримка бізнесу в умовах карантину», який відбувся в Миколаївському обласному центрі зайнятості, повідомив директор ОЦЗ Дмитро Оборонько.

Під час заходу Народний депутат України з Миколаївщини Олександр Гайду, президент РТПП Ігор Катвалюк, голова Миколаївської обласної профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» Олена Герасимчук, представники служби зайнятості, а також роботодавці та ФОП, які не мають найманих працівників, обговорили проблеми і перспективи допомоги тим, хто припинив або скоротив свою діяльність під час карантину.

«На сьогоднішній день понад 4,6 тисяч роботодавців Миколаївщини, в т.ч. майже 4,2 фізичних осіб-підприємців без найманої праці, подали до Миколаївської обласної служби зайнятості пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю. Завдяки змінам у законодавстві такою допомогою можуть скористатися більше роботодавців і ФОПів», – акцентував Дмитро Оборонько.

Як зазначив Олнксандр Гайду, безпосереднє спілкування з представниками бізнесу дозволяє більш детально зрозуміти проблеми підприємств і законодавчо врегулювати їх, тому такі зустрічі є своєрідними зворотнім зв’язком між владою і бізнесом. «В цей складний період для нас важливо, щоб якомога більше роботодавців і ФОПів скористалися програмою допомоги по частковому безробіттю і продовжили працювати, зберігши робочі місця», – зазначив Народний депутат.

За словами президента РТПП Ігоря Катвалюка, підприємці Миколаївщини вважають таку допомогу в умовах карантину дуже доречною «це перший випадок в моїй практиці, коли держава роздає кошти бізнесу, тому дехто не відразу вірить, але ми продовжуємо інформувати роботодавців».

«Після місяця вимушеного простою підприємства через карантин, наші співробітники були на грані морального фолу, але завдяки цій допомозі ми змогли втримати майже 100 співробітників. Це допоможе забезпечити протезно-ортопедичною допомогою майже 6,5 тисяч мешканців області, які мають інвалідність», – розповів директор Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Олег Фідченко.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ