02.07.2018 | 14:42

Майже 400 осіб взяли участь в акції Тиждень професійної діагностики «Майбутня професія: 3-Д формат»,  яка активно тривала протягом 18 по 23 червня в Миколаївській області з нагоди Дня молоді.  Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

Чому саме 3-D формат – запитаєте ви? Бо формула вибору майбутньої професії містить 3 складових: ХОЧУ (що мені подобається) – МОЖУ (які здібності і таланти в мене)  – ТРЕБА (яких професій потребує ринок праці). Врахувавши ці складові, ви правильно оберете майбутню професію, яка стане для вас улюбленою справою.

Зацікавило тестування більше жінок – 73 % скористалися даною послугою, а чоловіки  - 27 % . Найбільш активними в тест-пробах були жителі  м. Миколаєва. Ніяких обмежень у віці, діапазон бажаючих сягнув від 14 до 58 років. Тим більше, що сьогодні спеціальність не прив'язує людину до певної професії. Крім того, за статистикою 80% людей працюють не за спеціальністю, яка вказана в дипломі. Високий відсоток людей за життя змінюють вид діяльності, незалежно від віку.

Під час індивідуальних прийомів 243 особи з числа безробітних протестувалися сучасними методиками. На замовлення роботодавців службою зайнятості проводився професійний відбір за професіями водій, оператор котельні, бухгалтер, адміністратор, торговець комерційний.

Тестування проводилося як індивідуально, так і в невеликих групах.  В 14  групових консультаціях із застосуванням психологічного тестування взяли участь 140 безробітних. Дана послуга пропонувалася також і для школярів в період літніх канікул.  У Березнегуватському та Братському районах, м. Очакові  54 учні загальноосвітніх шкіл мали можливість оцінити свої нахили та здібності. 

Люди переважно прагнуть знайти комфортне середовище і професію, які найкраще дозволили б їм розкрити свої здібності, виразити свої інтереси, ціннісні  орієнтації. Американський науковець та професор психології Д. Голланд виділяє шість типів особистості: реалістичний, інтелектуальний, соціальний, конвенційний, підприємницький, артистичний. І успішність професійної діяльності, задоволеність нею залежать від відповідності типу особистості типові професійного середовища.

Основним інструментом психологічної діагностики є тест, або іншими словами вимір. Тест – це обмежене у часі випробування, призначене для виявлення індивідуальних психологічних особливостей людини.

Якщо поринути в  давню історію виникнення тестів, то можна знайти цікаві  факти. Наприклад,  у Древньому Єгипті мистецтву жреців навчали тільки тих, хто витримував систему визначених іспитів. Спочатку кандидат проходив процедуру, яку можна було б зараз назвати співбесідою. При цьому з'ясовували біографічні дані, рівень освіченості, оцінювали зовнішність, уміння вести бесіду. Потім перевіряли уміння - працювати, слухати, мовчати. Проводили іспити вогнем, водою і погрозою смерті. Повідомляється, що цю сувору систему іспитів і добору успішно переборов у молоді роки Піфагор. Повернувшись після навчання в Грецію, він заснував свою школу, допуск в яку відкривав тільки після серії різних іспитів, схожих на ті, котрі витримав він сам.

 Сучасні тести суттєво відрізняються від іспитів давнини і вони допомагають  людині оцінити  особистісні та професійні якості. Якщо ви ще не визначилися – яким видом діяльності вам краще займатися – звертайтеся до фахівців служби зайнятості  і пройдіть професійні тести у  будь-який зручний для вас час. Для запису на консультацію до фахівця з профорієнтації можна скористатися «Електронною чергою». Пізнавайте себе з нашою допомогою!

 

Н. Русанова, начальник  відділу організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ