Миколаївська обласна служба зайнятості приділяє особливу увагу вирішенню проблеми зайнятості учасників АТО, які звертаються до служби зайнятості, їх соціального захисту та продовжує пошук нових, ефективних шляхів та методів роботи.

Комплекс соціальних послуг в службі зайнятості Миколаївської області за січень-жовтень 2020 року отримали 1014 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них мали статус безробітного        957 осіб, мали право на отримання допомоги по безробіттю 909 осіб. За сприянням служби зайнятості працевлаштовано 273 особи, у тому числі на військову службу за контрактом у збройні сили України - 213 безробітних. Це кожен четвертий учасник АТО/ООС, який звернувся до служби зайнятості за пошуком роботи. Працевлаштування відбувалося переважно за такими професіями, як тракторист, водій, підсобний та дорожній робітник, охоронник.

Миколаївською обласною службою зайнятості постійно проводиться інформаційно–роз’яснювальна робота серед учасників АТО щодо надання послуг державною службою зайнятості зі стимулювання самозайнятості населення, виплати безробітним, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, допомоги по безробіттю одноразово для організації такої діяльності. Протягом січня-жовтня 2020 року 4 безробітних з числа учасників АТО започаткували власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності за напрямками: ремонт взуття та шкіряних виробів; роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами; технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів; грумінг салон.

Крім того, служба зайнятості здійснює патронат та індивідуальний супровід підприємців упродовж 2 років, під час якого їх постійно інформують про активні програми сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема,  за допомогою участі в різноманітних грантових програмах та проектах.

Якщо професія (спеціальність) не є актуальною на ринку праці, служба зайнятості надає можливість здійснити професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації, стажування на робочому місці з метою набуття нової професії. А хто бажає відкрити власну справу, можуть отримати знання з організації підприємницької діяльності. Як альтернатива навчальним закладам освіти нашою службою  пропонується професійне навчання у власній мережі сучасних навчальних закладів – Центрах професійно–технічної освіти, які мають потужну навчально–виробничу базу європейського рівня та ліцензії на навчання робітничим професіям та розташовані по всій Україні. Такою послугою служби зайнятості за 10 місяців 2020 року скористалися 39 учасників АТО.

З метою сприяння адаптуванню до працевлаштування та для покращення свого матеріального становища даній категорії безробітних пропонується тимчасова зайнятість. Протягом 10 місяців поточного року 17 осіб з числа учасників АТО взяли участь у громадських та тимчасових роботах, під час яких отримували одночасно допомогу по безробіттю та заробітну плату за виконані роботи.

Разом з тим, забезпеченню гарантій соціального захисту від безробіття військовослужбовців, які приймали участь в антитерористичній операції, перешкоджає:

- невідповідність рівня грошового забезпечення рівню пропонованої заробітної плати роботодавцями;

- невідповідність професійно-кваліфікаційному складу наявних вакансій досвіду, що мають учасники АТО;

- у зв’язку з необхідністю тривалої психологічної реабілітації, соціального супроводу та медичного лікування, учасники АТО не готові відразу приступити до роботи.

Для вирішення даних перешкод Миколаївською обласною службою зайнятості впроваджено в роботу заходи щодо соціального забезпечення та сприяння у працевлаштуванні учасників антитерористичної операції:

1. Створено інформаційні куточки служби зайнятості в приміщеннях військових комісаріатів;

2. Забезпечено роботу «гарячої» телефонної лінії та визначено відповідальних фахівців для надання роз’яснень з питань реєстрації, перереєстрації в службі зайнятості та отримання соціальних послуг учасникам антитерористичної операції.

3. Налагоджена співпраця з волонтерськими, громадськими організаціями щодо вирішення проблем зайнятості та адаптації на ринку праці учасників АТО;

4. Організована співпраця з військовими комісаріатами в режимі «зворотній зв’язок за викликом»;

5. Розроблена Пам’ятка для учасників АТО та ООС;

6. Впроваджено в щотижневому режимі «Дня учасника АТО та орієнтації на службу за контрактом».

Відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ

 

Анонс/Подія: 
Подія