оп

Наприкінці минулого року директор Южноукраїнської міської філії Миколаївського ОЦЗ Ольга Ретюнських взяла участь у семінарі – нараді з активом первинних профспілок працівників енергетичної галузі, який відбувся за ініціативи голови Миколаївського обласного комітету профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Віри Миронової. Серед запрошених – голови профспілок Миколаївської ТЕЦ, ПАТ «Миколаївобленерго», Філії ПАТ «Миколаївобленерго» Вознесенського району, ДП «Костянтинівське монтажне управління» ПАТ «Теплоенергомонтаж» та інші.

На семінарі розглядалися актуальні питання трудового законодавства, соціального та правового захисту робітників, питання колдоговірних відносин, мінімальних гарантій оплати праці.

Ольга Ретюнських надала інформацію про види трудових договорів, порядок їх укладення, зупинилася на укладенні договору цивільно – правового характеру та трудового договору за сумісництвом, про порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, штрафні санкції за порушення трудового законодавства та. Наголосила на необхідності легалізації трудових відносин.

Віра Миронова підкреслила важливу роль профспілок у справі захисту трудових прав працівників та наголосила на важливості соціального діалогу з роботодавцями.

Семінар відбувся у форматі дискусії та активного обговорення. Запрошені ділилися набутим досвідом, відшукували шляхи співпраці та взаємодії. Пріоритетним напрямком в роботі було визначено проведення спільних лекцій, семінарів, нарад, круглих столів та інших інформаційно-роз’яснювальних заходів, які спрямовані, насамперед, на профілактику та недопущення порушень трудового законодавства, гарантій та прав працівників енергетичної галузі, на подолання тіньової зайнятості на Миколаївщині.

Южноукраїнська міська філія Миколаївського ОЦЗ