Основне завдання будь-якого резюме – показати не просто ваші сильні сторони, а саме ті, які важливі для потенційного роботодавця. Як правило, компанії, які розглядають кандидатів без досвіду, розраховують на те, що Ви прийдете і швидко всьому навчитеся. Тому варто звернути увагу на резюме, що ви здатні це зробити, і зацікавлені в тому, щоб освоїти професію якнайкраще. Крім того, важливо, щоб ви розділяли їх корпоративні цінності та володіли важливими в їхньому бізнесі якостями. Як правило, на сайтах успішних компаній докладно описані цінності та вимоги до співробітників. Зазвичай така інформація розміщена в розділах «Про нас» і «Кар'єра».

Найчастіше від новачків очікують активної життєвої позиції, вміння працювати в команді, наполегливості в досягненні цілей (орієнтації на результат), вміння швидко навчатися. Цінуються лідерські якості, аналітичні здібності та навички організації роботи, а також вміння переконувати та ефективно спілкуватися. На самому початку резюме, після імені та контактів, можна помістити розділ «Сильні сторони» і вказати 4-5 якостей і навичок, які дійсно у вас є. Найкраще, якщо ці якості ви підтвердите прикладами участі в конкретних проєктах.

У резюме у вас не буде розгорнутого розділу «Досвід роботи», але ви можете замість цього створити розділи «Проєкти» або «Участь в проєктах». Там можна перерахувати різні прояви, пов'язані з Вашою соціальною активністю у ВНЗ або молодіжних організаціях (можливо, ви були старостою групи, або волонтером в якомусь важливому громадському проєкті, або лідером команди в бізнес-іграх, капітаном спортивної команди тощо). Головне, щоб у вас були біографічні факти, що підтверджують активну позицію. Для потенційного роботодавця це буде означати, що у вас добре розвинені лідерські якості та організаційні навички.

Часто рекомендують починати резюме з розділу «Мета». Але не варто в ньому писати загальні фрази - «знайти роботу, де я найкращим чином зможу реалізувати свої таланти». Це не працює, оскільки роботодавці не в курсі, якими талантами ви володієте, і тим більше не можуть взяти на себе відповідальність за вашу самореалізацію. Навпаки, краще написати щось дуже конкретне, наприклад, «почати кар'єру у відділі закупівель і вирости до успішного менеджера закупівель за рік». ви будете виглядати, як цілеспрямована людина, яка точно знає, чого хоче, і готова працювати, щоб досягти своєї мети.

Дуже інформативним може бути розділ «Навички», де ви можете перерахувати все, що вмієте робити добре. Крім стандартних комп'ютерних навичок важливо вказати, що відрізняє вас від інших претендентів. Можливо, ви вмієте фотографувати або обробляти фотографії, монтувати відео, малювати в 3D, налаштовувати рекламу в соцмережах, керувати автомобілем або організовувати свята. Ці навички будуть вигідно виділяти вас, і може так статись, що роботодавець захоче запросити саме вас у свою команду.

Якщо Ви вже склали резюме та бажаєте найти гідну роботу, запрошуємо вас розмістити  своє резюме на нашому сайті в розділі «Наші проєкти» в «Базі талантів» за посиланням: https://mik.dcz.gov.ua/publikaciya/baza-talantiv. В рубриці розміщуються резюме представників різних професій, які активно шукають роботу або планують її змінити. Ці резюме розсилаються безпосередньо роботодавцям, які шукають відповідних працівників.

Бажаємо успіхів в пошуку роботи!

 

За матеріалами Інтернет-видань.

Відділ організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ