Досить поширена і хибна думка серед молоді про те, що роботодавці не беруть на роботу людей без досвіду роботи. Якби це було правдою, то не було б фахівців із 40 річним стажем. Адже кожен такий працелюб влаштовувався на роботу вперше. Шукаючи робоче місце, не маючи досвіду роботи за плечима, потрібно вміти представити себе у вигідному ракурсі. Вдале резюме сприятиме отриманню запрошення на співбесіду з працедавцем. Важливо, як і при створенні резюме, так і при підготовці до співбесіди чітко усвідомити хто потрібен для зайняття вакантного місця, якими навичками має володіти ця людина та чим вона займатиметься в робочий час. Потім необхідно проаналізувати свої вміння, навички та особисті якості для того, щоб вдало підкреслити свої сильні сторони.

Співбесіда умовно складається з таких етапів: підготовка до співбесіди, процес інтерв’ювання та отримання результату.

Підготовка до співбесіди передбачає отримання запрошення на зустріч з працедавцем, під час якого важливо чітко зафіксувати місце та час зустрічі. Важливо зібрати інформацію про компанію, де Ви проходитимете співбесіду. Рекомендуємо дізнатися про наступне:Яку продукцію, чи які послуги пропонує підприємство? Де і кому реалізується продукція? Скільки років існує компанія? Наскільки змінилися основні задачі фірми з часу її заснування? Чи досить стабільний склад  керівництва чи керівництво часто міняється? Якою є організація державною чи приватною?

На цьому етапі також необхідно підготувати пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, трудову книжку, документ про освіту та резюме. Звертаємо увагу, що необхідно доречно обрати одяг для зустрічі. Рекомендуємо при обранні вбрання враховувати посаду на яку Ви претендуєте та стиль співробітників компанії. Перед співбесідою продумайте маршрут, розрахуйте час, який необхідний на збори та дорогу. Будьте пунктуальними, не змушуйте роботодавця на Вас чекати та не приходьте на зустріч занадто рано.

Н.Божок, провідний фахівець відділу організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ