Проблема працевлаштування актуальна для сотень випускників вузів. Через  кризу, пов’язану з коронавірусом  в країні, ситуація на сьогодні складається таким чином, що ринок праці переповнений кадрами. Із-за відсутності достатнього практичного досвіду, правових та професійних знань, а часто і моральної непідготовленості до конкуренції на ринку праці, реалізувати своє право на працю молодим громадянам  стає все складніше. Станом на 1 травня поточного року 32 відсотки  незайнятих громадян, зареєстрованих  у Миколаївській службі зайнятості як безробітні - молодь до 35 років.

Законом України «Про зайнятість» передбачено заходи, які стимулюють роботодавців до створення нових робочих місць, в тому числі для молоді.

  • Якщо роботодавець створює робочі місця та працевлаштовує молодь, то йому компенсують витрати у розмірі  22% єдиного внеску  за відповідну особу щомісячно протягом року.

  • Студенти, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник», «молодший бакалавр», « бакалавр», «магістр», мають право проходити стажування  з внесенням даних про стажування до трудової книжки. Термін стажування не може перевищувати 6 місяців. При цьому, якщо стажування буде оплачуватись,  роботодавець звільняється  від сплати єдиного соціального внеску з  заробітної плати такого студента.

Таким чином, у роботодавців є можливість отримати  фінансову допомогу за надання  робочого місця молодим випускникам та поповнити свій трудовий колектив перспективними фахівцями, а у випускників вишів – шанс працевлаштуватися на своє перше робоче місце.

Однак, молоді фахівці не повинні чекати з « моря погоди». Потрібно постійно працювати над собою,  щоб допомогти собі отримати роботу.  Для цього необхідно:

1. Працювати на перспективу. Не шукати  швидкої матеріальної вигоди – спробувати влаштуватися на роботу за фахом з невеликим окладом і удосконалюватися  до висококласного професіонала з гарною заробітною платою, ніж спокуситись на посаду офіціанта з високою сезонною зарплатнею, але без перспективи росту за набутим фахом.

2. Набиратися  досвіду ще  в період навчання в ПТНЗ або виші: визначитись , чим хочете  займатися, знайти підприємство, яке спеціалізується на тому , що Вас зацікавило та спробувати  влаштуватись на нього в якості стажера, практиканта, співробітника.

3. Продовжувати  свою освіту. У разі неможливості працевлаштуватись одразу після навчання, знання  поступово  забуваються.  Їх  потрібно постійно оновлювати та удосконалювати.

4. Не намагатися  отримати все і одразу. Часто молоді фахівці не усвідомлюють, що вони ще не є професіоналами і бажають одразу отримати високу посаду  з відповідно високою зарплатою. Це відштовхує роботодавця. Усе поступово- спочатку досвід роботи , наполеглива праця,   яка і приведе Вас до кар’єрного росту  та успіху.

          Крім того, фахівці Миколаївського обласного центру зайнятості  рекомендують зайнятися саморозвитком, а саме: пройти тестування на profi.dcz.gov.ua  для визначення рівня своїх Soft skills. Soft skills ( з англ. «м’які навички») – це навички, яким зазвичай не навчають в школі та в університеті, але вони за даними міжнародних досліджень складають до 80% успішності людини. Soft Skills дозволяють бути успішним незалежно від специфіки діяльності та напрямку, в якому працює людина.

В разі виникнення питань - звертайтесь!

Служба зайнятості  в період карантину працює в штатному режимі.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ