МакДональдз в Україні в партнерстві з онлайн-платформою OLX Робота провели соціологічне дослідження серед молоді «Перша робота. Як її шукають і обирають українці».

Молоді українці влаштовуються на роботу досить рано - 69% опитаних вперше працевлаштувалися на роботу у віці до 20 років.

65% українців розпочинають трудову діяльність у студентському віці, більше 30%  опитаних почали працювати у 17-18 років, а до 17 років майже 20% знайшли свою першу роботу.

На запитання «Як знайшли роботу?» 40% респондентів відповіли, що через друзів або знайомих, майже кожному п’ятому допомогли працевлаштуватись батьки, а 18% знайшли роботу за допомогою навчального закладу (викладачі, ярмарки вакансій). 13% молодих людей роботу знаходили через сайти вакансій, газети або листівки.

Більше 40% опитаних цілеспрямовано шукали шляхи заробітку. Саме розмір зарплати став вирішальним у виборі роботи для більшості українців (52%), причому чоловіки більше звертають увагу на розмір зарплати, ніж жінки (57% проти 42%). Але зарплата залишається вирішальним чинником у виборі не тільки на початку кар’єри, а й на подальшому кар’єрному шляху.

Для 22% перша робота була можливістю набратися досвіду. Менше 3% опитаних починали свій кар'єрний шлях за компанію з другом.

37% респондентів почали одразу набувати досвіду за своїм фахом, для 12% перша робота частково відповідала обраній професії, а більше половини влаштувалися на першу роботу не за фахом (51%).

Довідково:

На обліку в Миколаївській обласній службі зайнятості протягом січня-жовтня перебувало 13274 особи віком до 35 років, з них мають робітничі професії більше 5,5 тисяч безробітних, службовців – понад 5,3 тисяч. На обліку перебували 26 осіб віком 15-17 років, більше 13,2 тисяч віком від 18 до 34 років. 18 осіб – випускники ЗОШ, 340 – професійно – технічних закладів, вищих навчальних закладів – 331 безробітний.  Працевлаштувалися за сприянням служби зайнятості 2484 безробітних осіб даної категорії, з них на робітничі місця – майже 1,5 тисяч осіб, на посади службовців - 532. Проходили професійне навчання 984 безробітних осіб віком  до 35 років. Отримали профорієнтаційні послуги майже 12,5 тисяч осіб. 9 осіб безробітних з числа безробітної молоді отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи.

За матеріалами Інтернет видань.

Відділ організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ