Не слід забувати народну мудрість «Попереджений – значить озброєний». Тож щоп’ятниці клієнти Вознесенського МРЦЗ беруть участь у семінарах «Легальна зайнятість», де дізнаються про форми працевлаштування в Україні, переваги легальної та недоліки нелегальної зайнятості, згадують права та обов’язки безробітних.

До участі в черговому семінарі «Легальна зайнятість» були запрошені фахівці Вознесенського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Бобров та Лілія Рожняківська. Начальник відділу представництва А. Бобров ознайомив присутніх з ключовими термінами, які фігурують під час трудових відносин. Роз’яснив що таке трудовий договір, які є нюанси в його укладанні, в чому полягають особливості такого різновиду трудового договору, як контракт. Особливу увагу Андрій звернув на відмінності таких форм працевлаштування, як цивільно-правова угода та трудовий договір, наголосивши на тому, що правовідносини, які виникають на підставі цивільно-правового договору, регулюються Цивільним кодексом України. Громадяни, які взаємодіють з підприємцями за договорами цивільно-правового характеру, найманими працівниками в межах таких договорів не виступають, відповідно ні трудовий договір, ні трудова книжка в цьому випадку не застосовуються.

Головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги Л. Рожняківська пояснила присутнім відмінності між первинною правовою допомогою та вторинною, яка полягає у складанні заяв та оформленні документів процесуального характеру. Важливим для гостей заходу було дізнатись про категорії населення, які мають право на безоплатну вторинну допомогу, зокрема: малозабезпечені, інваліди, внутрішньо переміщені особи, діти-сироти і так далі. Наприкінці минулого року цей перелік поповнився такою категорією, як жертви насильства в сім’ї.

Далі слово тримав провідний юрисконсульт Вознесенського МРЦЗ Олександр Морозов. Основна увага його виступу була зосередження на питанні подання безробітними недостовірних даних центру зайнятості та подальшої відповідальності. Конкретні приклади показали, що краще зайвий раз звернутись за консультацією до відповідного фахівця, ніж потім потрапити в неприємну ситуацію.

Безсумнівно, що постійна участь фахівців Вознесенського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги до семінарів з безробітними Вознесенського МРЦЗ дає можливість нашим клієнтам відкрити нові інформаційні горизонти. Адже серед них різні категорії населення, які в будь-який момент свого життя можуть потребувати правової допомоги. Тож, сподіваємось, що отримана інформація стане в нагоді і вони матимуть реальний інструмент у вигляді знань про свої права та можливості їх захистити.

Вознесенський МРЦЗ