До категорій злочинів проти волі честі та гідності людини відноситься такий різновид, як торгівля людьми. 30 липня в усьому світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2013 році.

Шукаючи роботу, ми іноді потрапляємо в ситуації, які можна охарактеризувати як різновиди та форми сучасного рабства. Наприклад,  за виконану роботу не виплачують заробітну плату, або примушують до праці. Людина потрапляє в умови коли праця стає непосильною в наслідок не забезпечення роботодавцями належних умов праці та проживання, не говорячи про відкриту експлуатацію найманих працівників, в тому числі, для заняття проституцією, або жебрацтва. Це все ті фактори, про які ми часто не замислюємось, думаємо, що з нами подібне ніколи не станеться, це може трапитись з кимось іншим. Тож завданням Державної служби зайнятості, як структури, що займається проблемами зайнятості та трудової міграції в нашій країні, є широка роз’яснювальна компанія щодо інформування своїх клієнтів про форми і наслідки таких злочинів, а головне, пояснювати людям, що саме потрібно робити, щоб убезпечити себе від сучасних торгівців людьми.

Враховуючи необхідність підвищення поінформованості шукачів роботи, як головний інструмент протидії торгівлі людьми, в приміщенні Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся цікавий та пізнавальний семінар на тему «Чому Українці стають рабами?». Під час заходу відвідувачі не тільки ознайомились з термінами та поняттями сучасного рабства, торгівлі людьми, трудової експлуатації, дитячої праці, отримали статистичну інформацію про випадки таких злочинів, а також, розглянули статті Кримінального Кодексу України № 149, 150 та 150-1 в яких йдеться про відповідальність осіб, що займаються подібними злочинами, в тому числі, відповідальність за експлуатацію праці малолітніх дітей.

Для наочності та кращого засвоювання матеріалу учасникам продемонструвли кілька фільмів по даній тематиці.

Учасники семінару подякували фахівцю служби зайнятості за надану важливу інформацію, яка, без сумніву, допоможе їм бути більш обізнаними та обережними в даних питаннях при пошуку роботи – не стати жертвами сучасного рабства.

Пашков Віктор, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості.