Фахівці з юридичною освітою не тільки користуються повагою в суспільстві, а й отримують хорошу заробітну плату, мають широке коло ділових знайомств, а також мають у своєму розпорядженні можливості для побудови політичної кар'єри. Професія юриста займає почесне третє місце у десятці найпрестижніших професій в Україні. Протягом 2020-2021 року, на Миколаївщині юристів шукали в державні, комунальні та приватні установи, в заклади освіти, охорони здоров’я, сільського господарства, у соціальній та транспортній сферах.

Історія професії.

В давньоримський час правознавство було таємною наукою, доступною лише для представників вищого духовенства. Згодом, коли доступ до вивчення юриспруденції було відкрито, сформувався клас правознавців, які користувалися високим авторитетом як у суддів, так і в сторін, що судились. 

Римські юристи надавали юридичні поради, складали судові позови у письмовій формі або супроводжували позивача до суду, щоб пред’явити позов усно. Також надавали на запит судді усні або письмові висновки у справі, або навіть самою присутністю у залі суду засвідчували свою підтримку відповідній стороні. Їх почали називати юрисконсультами (радник з правових питань, iurisconsultus) або адвокатами (advocatus). Юрисконсульт повинен був бути оратором. Кожну судову промову готували старанно і заздалегідь.

Цікаво, що в ті часи діяльність юрисконсультів була безоплатною, проте стала улюбленим заняттям авторитетних мужів, “окрасою” поважного віку та передавалася за спадком.

Юридична діяльність тих часів мала й свої недоліки, тому що потребувала дуже багато часу. Люди зверталися до особи з відповідними знаннями у галузі права з будь-яким питанням. Тому юрисконсульти тих часів працювали цілодобово.

День юриста з’явився в календарі України 8 жовтня в 1997 році за указом Президента завдяки ініціативі Міністерства юстиції, Спілки юристів і Союзу адвокатів України.

Цікаві факти про професію

Із 44 президентів США 28 були юристами

Професійний словник юристів вважається одним з найбагатших (нарівні з лікарями та священиками). У середньому юрист оперує 15 000 слів і понять, тоді як професійний словник кваліфікованих робітників без вищої освіти становить близько 5-7 тисяч слів, фермерів – 1 600.

На думку британського футурологічного агентства Fast Future, до 2030 року однією з найбільш затребуваних і популярних професій буде юрист віртуального права.

Професійне навчання.

Отримати професію юриста можна в  Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили, Миколаївському національному університеті  ім. В. О. Сухомлинського, Національному університеті кораблебудування       ім. адмірала Макарова, Миколаївському навчальному центрі Одеської національної юридичної академії, Миколаївському національному аграрному університеті, Первомайському політехнічному інституті Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова, Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини університету "Україна", Міжнародному класичному університеті імені Пилипа Орлика.

Скористайтесь інтерактивною карткою навчальних закладів Миколаївської області .

Відділ організації профорієнтації  ОЦЗ