Однією з найдавніших професій у світі є професія кухаря. До речі, вона  досі залишається актуальною і на ринку праці Миколаївської області. Протягом 2020-2021 року, на Миколаївщині кухарів шукали у кафе та ресторани, на комунальні підприємства, на бази відпочинку та до військових частин. Тому якщо у вашому місті є багато закладів харчування можете не сумніватися, що попит на кухарів є. До того ж, можна працювати у школі, дитсадку, на підприємстві, в сім’ї. Або відкрити власне кафе, бар чи ресторан. Тож перспектив працювати за фахом достатньо.

Заробітна плата  на Миколаївщині за професією кухаря коливається від 6000 до 16000 грн.

Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить пригощати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.

З історії професії

Професія «кухар» розвивалася разом з цивілізацією, тому перші страви виглядали просто як обпалені на відкритому вогні напівсирі шматки м’яса або риби. Довгий час приготування їжі було справою суто сімейною. Займалася цим, зазвичай, найстарша за віком жінка.

Вже в ІІІ столітті до н.е. у Римі існували кулінарні школи. Як свідчили давньоримські історики, у цей період чи не кожна освічена людина була кухарем. Займатися приготуванням страв вважалось модною та почесною справою.

Для греків кухарська майстерність була в одному ряду із музикою та поезією. У Давній Греції налічувалось близько 50 письменників, які присвячували кулінарному мистецтву сторінки своїх книг. За їх рецептами готувалися страви для учасників Олімпійських ігор.

 Історична доля нашої кухні склалась так, що вона особливо яскраво розквітала у монастирях. Так, вже в XI ст. в Києво-Печерському монастирі серед ченців було кілька кухарів.

Цікаві факти про професію кухаря

  • Обов'язковий елемент кухарського одягу – ковпак. Ця задумка з'явилася у ХVII ст., коли англійський король виявив у тарілці з супом муху. Розгнівавшись, монарх вирішив контролювати всіх кухарів за допомогою спеціальної людини, яка мала стежити за порядком на кухні. Та людина і придумала правило носіння ковпаків.

  • В японських ресторанах жінки не допускаються до приготування суші і десертів. Через те, що температура їх рук на 2 градуса вища, ніж у чоловіків.

  • Кулінарія - це ім'я десятої музи, покровительки кухарської справи в Стародавньому Римі.

Різновиди професії кухаря: шеф-кухар, кухар-кондитер, кухар-технолог.

Професійне навчання. Отримати професію кухаря ми пропонуємо в Одеському ЦПТО ДСЗ,  Донецькому ЦПТО ДСЗ,  Рівненському ЦПТО ДСЗ та Харківському ЦПТО ДСЗ.

Для того, щоб дізнатися, де можна опанувати професію кухаря в Миколаївській області скористайтесь довідником навчальних закладів  Миколаївщини та інтерактивною карткою навчальних закладів Миколаївської області .